Rozzlobený bílý muž


Dr. Klaus a pan Pružinskij

Stejně jako uvnitř Dr. Jeckylla a pana Hyda, skrývají se v osobě Klausově dvě zcela rozdílné bytosti. Václav Klaus a jeho alter ego, věčný žid, syn ukrajinského komunisty a učitelky ruštiny Pružinskij, spolu svádí už dlouho souboj o duši současného presidenta ČR. Pokud pohlédneme daleko zpět na počátky Klausovy politické kariéry, můžeme od „sametu“ pozorovat silnou dominanci žida Pružinského. Jen sem tam se vyklubal na povrch zapřisáhlý libertarián s důrazem na racionalitu a odpovědný ekonom s méně marxistickými a více pronárodními postoji Klaus. Tak tomu bylo dlouhá léta, až po jeho prezidentský mandát, kdy se z potřeby vymezit se proti svému pravdoláskařskému předchůdci Pružinskij stáhl do pozadí a naopak začala převládat osobnost Klause jako euroskeptika, kritika globálně oteplovacího podvodu, globální vlády, nových světových pořádků a „nové“ levice.

Tím, že byl tou dobou Pružinskij v Klausově dvojjedinosti přikován na řetěz, se dostal Klaus samotný pod palbu kritiky médií i samotné bohyně Gáji. Byl obecně pro své, na demokratického politika nebývale konzistentní, názory vysmíván a mezi intelektuály (=levicovými intelektuály) mu byla nasazována psí hlava kamkoli přišel, cokoli udělal nebo řekl. Bohužel, jak je vidět Pružinskij se v Klausově psyché dostává poslední dobou stále více ke slovu. Probudí se v něm a doslova se vyklube ven jako alien z těla Allen Ripleyové. Poslední dobou se mu to stává v nejméně vhodných chvílích. Naposledy tomu bylo při tradičním novoročním projevu k plebejcům u televizních obrazovek.

Pružinskij se neustále zastává současné eurosocialistické vlády s všem dopředu známým korupčním maxipotenciálem (přesto se opět našlo dostatek idiotů, kteří podlehli mediálnímu nátlaku a tuto svoloč ve volbách zvolili) a teď vyzval lid, aby dal šanci „novým“ stranám, kteří mají ukázat, co v nich tedy je. Jakoby to už dostatečně neukázaly. Lídry vládních stran president potěšil. Dluhoslav Kalousek tleská ve stoje a dost možná i nějaká ta slza ukápne. Pružinskij má vůbec pro převlékače kabátů Kalouska slabost. Vůbec mu nevadí, že je to ten samý Kalousek, který mimo jiné ve svém posledním volebním období zvedal v parlamentu ruce pro návrh o dotacích pro fotovoltaické elektrárny, pro deficitní rozpočty v řádu stovek mld. Kč nebo pro povinné přimíchávání bioethanolu do pohonných hmot. To jsou všechno věci, které Klausovi, když se žid Pružinskij dočasně odmlčí, vadí a aktivně proti nim vystupuje.

Pokud Klaus sám sebe považuje za pravicového politika, tak Pružinskij je levičák jako prase. Jak jinak lze chápat podporu imbecilních nápadů ministra zdravotnictví Hegera, který „řeší“ hrozby lékařských odborů o hromadných výpovědích panikou, zákazem rozšiřování smluvní sítě zdravotním pojišťovnám, vyhlašováním stavu nouze a nahnání doktorů do práce silou. Klaus má rád volný trh a stejně tak i volný pracovní trh. Pružinskij mluví o službě vlasti a odkazuje na Viktora Dyka.

Pružinskij mluvil v devadesátých letech o potřebě utahování opasků, abychom za těch deset let to Německo jako dohnali. Pojem utahování opasků vyměnil za „potřebu reforem,“ což je kódové označení pro mohutné přerozdělovací procesy, zvyšování a vymýšlení nových daní, škrtání, rozdělení společnosti na chudé, ještě chudší a na bohaté a ještě bohatší. A „Německo“ za „světový trh,“ kdy potřeba snížit platy (mzdy) na čtvrtinu, zavést 80 hodinový pracovní týden, zrušit nemocenskou a důchody a to by v tom byl čert, abychom nebyli konkurenceschopní s těmi dvěma miliardami Číňanů a Indů. Zajímavý koncept Pružinského kapitalistické přestavby pro nuzné vrstvy.

Když se v Klausovi probudí jeho druhé já, mělo by se to někde objevit. Třeba jako titulek v televizi, ať každý ví, že k lidem nemluví Klaus, ale zase ten Pružinskij. Nebo by se mohla vytahovat, vždycky když to na něj přijde, na Hradě vedle standarty ještě šesticípá hvězda. Každý by hned věděl na čem je.

Ten letošní proslov měl i zajímavý normalizační nádech. Pružinskij hovořil o kverulantech, kteří neuvědoměle ruší tolik potřebný klid na práci. Nabádal lid k optimismu a dobré náladě a k ignorování těchto kverulantů. Naopak úplně zapomněl připomenout krizí zmítanou eurozónu. Na Slovensku se hlasitě mluví o přechodu zpět na koruny, ve Francii se kují plány jak zavést frank a v Německu, byť zatím potichu, o nové marce. Tohle by Klaus normálně nezapomněl připomenout, byť ani on nemá na to hovořit otevřeně o nutnosti vystoupit z EU.

Ať tělo a mysl současného presidenta ovládá jeho temné a zkažené já, jeho zrůdná amorální maličkost ve formě osoby Pružinského nebo „to lepší“ Klausovské, pořád můžeme být rádi, že je na Hradě právě tento jedinec stižen syndromem rozdvojené osobnosti. Zástup kandidátů, co se těší v roce 2012 zasednout do prezidentské kanceláře, se táhne od prvního nádvoří až po Zlatou uličku u Daliborky. Estébák Švejnar, deus ex machina Špidla, pak Škromach, odborový tatíček Štěch, Sobotka s otlačenou prdelí z toho věčného sezení v senátu, kandidát pravdy a lásky Pánek, Herr bilder Schwarzenberg, Remek a mnoho dalších. To jsou hlavy, pane Vachmajstr. Tady existují jen špatné volby a máme se určitě na co těšit.

Václav Klaus je nejlepším ze všech komunistických a židovských presidentů, co se tu od roku 1918 vystřídali.


komentáře 4 so far
Napsat komentář

Naprostá paranoia.

komentář od Petr

http://www.klaus.cz/clanky/643

komentář od foji

diky moc za clanek! styl je cim dal lepsi, az mne stve, jak malo pises 🙂

kralovsky jsem se bavil, ikdyz nakonec mi pri uvedomeni si toho vseho usmev hodne zhorknul a ted kdyz to tak pisu je mi hodne blbe.

myslim, ze tak 88% clanku je smutna pravda.

komentář od winzenz

Díky, víš s tím psaním je to tak: většinu článků co napíšu, publikuju tady protože si to tam přečte víc lidí než tady a říkám si že je zbytečné to samé uveřejňovat i tady na blogu, protože proč by na netu mělo být duplicitně to samé. Na druhou stranu zase není v mých silách vyprodukovat toho tolik a zase nechci aby to tu bylo prázdné, takže to většinou končí tak, že to dám i sem – hlavně ty obsáhlejší články. Na druhou stranu, některý obsah se na RaB z různých důvodů nehodí, tak zůstane tady „doma“ v komornějším prostředím 🙂

komentář od Hodnej Pán
Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s%d bloggers like this: